Get Adobe Flash player

JAOSTOT:



YLEISURHEILU


HIIHTO


PESÄPALLO


LENTOPALLO


AMPUMAURHEILU


KORIPALLO


SUUNNISTUS


ALOITUSSIVULLE

KingMeal – kevätturnaus 2015 järjestetään 16-17.5.2015

16.5.2015 lauantai G-, F-juniorit, E-tytöt ja E-pojat

17.5.2015 D-tytöt ja D-pojat

Raudasmäen Sosiaalipalvelut

HUOM! TILINUMERO UUDESSA MUODOSSA SEURAAVA!:

Nordea FI10 2114 1800 0087 62

Tänä vuonna mukaan on ilmoittautunut määräaikaan mennessä yhteensä 53 joukkuetta joka on suurin määrä koskaan turnauksen historiassa!

TUOMAROINTIVASTUUT LAUANTAI

TUOMAROINTIVASTUUT SUNNUNTAI

TURNAUKSEN SÄÄNNÖT

Ruokailu (mahdollisuus ostaa ruokaa myös turnauspäivinä) 11-13 välisenä aikana:

Centria ammatikorkeakoulu, Ylivieskan yksikkö
Ravintola Messi
Vierimaantie 7
84100 Ylivieska

Kentät: Suvanto (Koskipuhdontie 28), Kataja (Katajantie 23), Jokiranta (Visalantie 5) ja Kivioja (Kiviojantie 16)

 

F-ja G-juniorit:

F-pojat: Seinäjoen Maila-Jussit P05 Musta, Seinäjoen Maila-Jussit P05 Punainen, Pattijoen Urheilijat Juniorit F-P 05/06, Haapajärven Pesä-Kiilat F-pojat, Kempeleen Kiri F-pojat, Oulun Lippo F-pojat, Ylivieskan Kuula Pantterit
F-tytöt: Kempeleen Kiri F-tytöt, Pattijoen Urheilijat F05-tytöt, Oulun Lippo F-tytöt, Sotkamon Jymy F-tytöt, Haapajärven Pesä-Kiilat F-tytöt
F-seka: Reisjärven Pilke
G-juniorit: Pattijoen Urheilijat

Kivioja 1
9.00 YK Pantterit – PattU F-p 11-9
10.00 SoJy F-t – RePi 11-2
11.00 SMJ Punainen – KeKi F-t 19-7
12.00 PattU G-j – HP-K F-t 5-20
13.00 KeKi F-t – SoJy F-t 3-20
14.00 HP-K F-t – Lippo F-t 11-7
15.00 YK Pantterit – KeKi F-p 9-4

Kivioja 2
9.00 HP-K F-t – PattU F-t 9-8
10.00 Lippo F-t – PattU G-j 10-5
11.00 PattU F-t – Lippo F-t 14-4
12.00 SMJ Musta – YK Pantterit 15-4
13.00 RePi – SMJ Punainen 4-12
14.00 PattU G-j – SoJy F-t 2-17
15.00 SMJ Punainen – PattU F-t 11-12

Kataja 2
9.00 KeKi F-p – HP-K F-p 1-23
10.00 Lippo F-p – SMJ Musta 6-24
11.00 HP-K F-p – PattU F-p 6-5
12.00 KeKi F-p – Lippo F-p 6-10
13.30 SMJ Musta – PattU F-p 15-4
14.30 Lippo F-p – HP-K F-p 4-26
15.30 RePi – KeKi F-t 9-3

E-tytöt:

Lohko A: Muhoksen Pallo-Salamat, Ylivieskan Kuula, Vimpelin Veto, Oulun Lipottaret 03
Lohko B: Pattijoen Urheilijat Keltaiset, Kajaanin Pallokerho, Reisjärven Pilke, Kempeleen Kiri Blue
Lohko C: Kempeleen Kiri White, Simon Kiri, Toholammin Urheilijat, Ylihärmän Pesis-Junkkarit -03

Lohko A, Suvanto 1
9.00 Lohkovälierä Kuula – ViVe 8-13
10.00 Lohkovälierä MuPS – Lippo 3-6
11.00 Lohkosijat 1.-2. ViVe – Lippo 10-9
12.00 Lohkosijat 3.-4. Kuula – MuPS 2-14
13.00 Sijat 1.-3. A1 – B1 ViVe – PattU 3-4
14.00 Sijat 10.-12. A4 – B4 Kuula – KeKi Blue 8-5
15.00 Sijat 1.-3. C1 – A1 YPJ – ViVe 9-8
16.00 Sijat 1.-3. B1 – C1 PattU – YPJ 4-3

Lohko B, Suvanto 2
9.00 Lohkovälierä PattU – KeKi Blue 7-0
10.00 Lohkovälierä KPK – RePi 7-20
11.00 Lohkosijat 1.-2. PattU – RePi 6-5
12.00 Lohkosijat 3.-4. KeKi Blue – KPK 11-14
13.00 Sijat 4.-6. A2 – B2 Lippo – RePi 11-16
14.00 Sijat 4.-6. C2 – A2 SiKi – Lippo 6-14
15.00 Sijat 10.-12. C4 – A4 TohU – Kuula 8-7
16.00 Sijat 4.-6. B2 – C2 RePi – SiKi 11-5

Lohko C, Kataja 1
9.00 Lohkovälierä Keki White – YP-J 1-5
10.00 Lohkovälierä SiKi – TohU 9-8
11.00 Lohkosijat 1.-2. YPJ – SiKi 14-4
12.00 Lohkosijat 3.-4. KeKi White – TohU 14-6
13.30 Sijat 7.-9. A3 – B3 MuPS – KPK 34-5
14.30 Sijat 7.-9. C3 – A3 KeKi White – MuPS 6-9
15.30 Sijat 7.-9. B3 – C3 KPK – KeKi White 5-13
16.30 Sijat 10.-12. B4 – C4 KeKi Blue – TohU 6-14

Lopputulokset:

1. PattU

2. YPJ

3. ViVe

4. RePi

5. Lippo

6. SiKi

7. MuPS

8. KeKi White

9. KPK

10. TohU

11. Kuula

12. KeKi Blue

E-pojat:

Lohko A: Oulun Lippo, Kannuksen Ura, Kempeleen Kiri E-03, Seinäjoen Maila-Jussit -03 pun.
Lohko B: Ylivieskan Kuula, Reisjärven Pilke, Kempeleen Kiri E-04

Lohko A, Jokiranta 1
9.00 Lohkovälierä Ura – KeKi03 4-5
10.00 Lohkovälierä Lippo – SMJ 7-6
11.00 Lohkosijat 1.-2. KeKi03 – Lippo 6-7
12.00 Lohkosijat 3.-4. Ura – SMJ 8-6
13.00 Välierä A1 – B2 Lippo – RePi 4-2
14.30 Sijat 3.-4. RePi – Kuula 4-8
15.30 Finaali sijat 1.-2. Lippo – KeKi03 3-2

Lohko B, Jokiranta 2
9.00 Kuula – KeKi04 7-7
10.00 KeKi04 – RePi 5-10
11.00 RePi – Kuula 5-9
13.00 Välierä B1 – A2 Kuula – KeKi03 4-9
14.00 Sijat 5.-7. A4 – B3 SMJ – KeKi04 6-7
15.00 Sijat 5.-7. B3 – A3 KeKi04 – Ura 0-8
16.00 Sijat 5.-7. A3 – A4 Ura – SMJ 10-9

Lopputulokset:

1. Lippo

2. KeKi03

3. Kuula

4. RePi

5. Ura

6. KeKi 04

7. SMJ

D-tytöt:

Lohko A: Ylihärmän Pesis-Junkkarit -01, Oulun Lipottaret -02, Halsuan Toivo, PattU Juniorit D02
Lohko B: Oulaisten Huima, Ylihärmän Pesis-Junkkarit -02, Kempeleen Kiri White 00/02
Lohko C: Oulun Lippo, Seinäjoen Maila-Jussit/Nurmon Jymy -02, Nivala Pesis
Lohko D: Muhoksen Pallo-Salamat, Kajaanin Pallokerho, Ylivieskan Kuula

Kivioja, Lohko A
9.00 Lohkovälierä Lipottaret02 – HalTo 1-21
10.00 Lohkovälierä YP-J01 – PattU02 12-2
11.00 Lohkosijat 3.-4. Lipottaret02 – PattU02 8-15
12.00 Lohkosijat 1.-2. HalTo – YP-J01 1-4
13.30 Sijat 9.-13. A3 – C3 PattU02 – NiPe 15-1
14.30 Välierä C1 – D1 SMJ/NJ – MuPS 17-11
16.00 Sijat 3.-4. OuHu – MuPS 1-23

Jokiranta 1, Lohko B
9.00 Lohko D: MuPS – YK 18-1
10.00 OuHu – YP-J02 10-6
11.00 YP-J02 – KeKi 7-2
12.00 KeKi – OuHu 2-15
13.45 Sijat 5.-8. C2 – D2 Lippo – KPK 10-6
14.45 Sijat 9.-13. C3 – D3 NiPe – Kuula 5-10
15.45 Sijat 9.-13. D3 – A4 Kuula – Lipottaret02 8-9
16.45 Sijat 5.-6. A2/B2 – C2/D2 HalTo – Lippo 16-2

Jokiranta 2, Lohko C
9.00 Lippo – NiPe 16-11
10.00 Lohko D: YK – KPK 5-5
11.00 NiPe – SMJ/NJ 6-15
12.00 SMJ/NJ – Lippo 9-4
13.30 Sijat 9.-13. A4 – B3 Lipottaret02 – KeKi 13-3
14.30 Sijat 5.-8. A2 – B2 HalTo – YP-J02 18-2
15.30 Sijat 9.-13. B3 – A3 KeKi – PattU02 2-17
16.30 Sijat 7.-8. A2/B2 – C2/D2 YP-J02 – KPK 13-17

Lopputulokset:

1. YP-J01

2. SMJ/NJ

3. MuPS

4. OuHu

5. HalTo

6. Lippo

7. KPK

8. YP-J02

9. PattU02

10. Lipottaret02

11. Kuula

12. NiPe

13. KeKi

D-pojat:

Lohko A: Ylivieskan Kuula, Sotkamon Jymy, Kempeleen Kiri Blue
Lohko B: Kempeleen Kiri White, Kannuksen Ura, Pattijoen Urheilijat Juniorit

Suvanto
9.00 Lohko A: Kuula – KeKi Blue 10-0
10.00 Lohko A: SoJy – Kuula 4-3
11.00 Lohko A: KeKi Blue – SoJy 2-4
12.00 D-tytöt Lohko D: KPK – MuPS 5-14
13.30 D-pojat välierä A1-B2 SoJy – PattU 10-1
14.30 D-tytöt välierä A1 – B1 YP-J01 – OuHu 12-2
15.30 D-pojat sijat 1.-2. SoJy – Kuula 11-7
16.30 D-tytöt sijat 1.-2. YP-J01 – SMJ/NJ 16-7

Kataja
9.00 Lohko B: Ura – PattU 2-10
10.00 Lohko B: PattU – KeKi White 4-9
11.00 Lohko B: KeKi White – Ura 8-1
13.30 D-pojat välierä B1-A2 KeKi White – Kuula 1-21
14.30 D-pojat sijat 5.-6. A3-B3 KeKi Blue – Ura 8-6
15.30 D-pojat sijat 3.-4. PattU – KeKi White 11-8

Lopputulokset:

1. SoJy

2. Kuula

3. PattU

4. KeKi White

5. KeKi Blue

6. Ura

_______________________________________________________________

KingMeal

KINGMEAL – KEVÄTTURNAUS 2014

Kevätturnaus pelataan 17.-18.5.2014 Ylivieskassa. D-junioreiden pelipäivä on sunnuntai 18.5.2014 ja E-, F- ja G-junioreiden lauantai 17.5.2014. Turnauksessa on omat sarjat tytöille ja pojille.

Turnauskutsun jossa lisää tietoa turnauksesta saat ladattua tästä. Turnauksen säännöt löytyvät tästä.

Turnauksen tuomariohjelma löytyy tästä

Kentät: Suvanto (Koskipuhdontie 28), Kataja (Katajantie 23), Jokiranta (Visalantie 5) ja Kivioja (Kiviojantie 16)

Peliohjelma:

G-juniorit: Pattijoen Urheilijat G-06 pojat ja F-juniorit: Sekajoukkueet: Ylivieskan Kuula Pantterit, Ylivieskan Kuula Tiikerit, F-tytöt: Kempeleen Kiri F-tytöt, Pattijoen Urheilijat F-05 tytöt

Kivioja1:

9:00 KeKi-YK Tiikerit 12-14

10:00 PattU tytöt-YK Tiikerit 3-20

11:00 YK Pantterit-PattU tytöt 26-7

13:00 YK Tiikerit-PattU pojat 18-5

14:00 KeKi-YK Pantterit 3-14

15:00 YK Pantterit-YK Tiikerit 12-7

Kivioja2:

10:00 YK Pantterit-PattU pojat 17-4

11:00 PattU pojat-KeKi 10-9

13:00 KeKi-PattU tytöt 14-7

14:00 PattU tytöt-PattU pojat 10-22

E-pojat: Kempeleen Kiri, Sievin Sisu, Ylivieskan Kuula, Kannuksen Ura, Pattijoen Urheilijat juniorit -02

Jokiranta1:

9:00 Kuula-Sisu 6-8

10:00 Sisu-KeKi 14-13

11:00 KeKi-Ura 7-8

13:00 KeKi-PattU 4-12

14:00 Kuula-KeKi 16-10

Jokiranta2:

9:00 Ura-PattU 5-11

10:00 PattU-Kuula 19-5

12:00 Sisu-PattU 7-9

13:00 Ura-Kuula 7-6

14:00 Sisu-Ura 6-5

Lopputulokset:

1. Pattijoen Urheilijat juniorit

2. Sievin Sisu

3. Kannuksen Ura

4. Ylivieskan Kuula

5. Kenpeleen Kiri

E-tytöt: Lohko A: Pattijoen Urheilijat 02, Kiimingin Urheilijat, Nivala Pesis, Toholammin Urheilijat Lohko B: Muhoksen Pallo-Salamat, Oulaisten Huima, Ylivieskan Kuula, Ylihärmän Pesis-Junkkarit -03 Lohko C: Kempeleen Kiri, Kajaanin Pallokerho, Vimpelin Veto, Sievin Sisu Lohko D: Oulun Lippo-Juniorit, Ylihärmän Pesis-Junkkarit -02, Reisjärven Pilke

Suvanto1:

8:00 Lohko A: Lohkovälierä NiPe-PattU 10-21

9:00 Lohko A: Lohkovälierä TohU-KiimU 15-2

10:00 Lohko A: Lohkosijat 1-2 PattU-TohU 20-13

11:00 Lohko A: Lohkosijat 3-4 NiPe-KiimU 21-30

12:00 Välierä A1-B1 PattU-MuPS 18-15

13:00 Välierä C1-D1 ViVe-YP-J 02 7-13

14:00 Sijat 3-4 MuPS-ViVe 14-13

15:00 Sijat 1-2 PattU-YP-J 02 15-27

Suvanto2:

8:00 Lohko B: Lohkovälierä Kuula-MuPS 7-16

9:00 Lohko B: Lohkovälierä OuHu-YP-J 03 17-3

10:00 Lohko B: Lohkosijat 1-2 Muhos-OuHu 19-10

11:00 Lohko B: Lohkosijat 3-4 Kuula-YP-J 03 6-13

12:00 Välierä A2-B2 TohU-OuHu 8-9

13:00 Välierä C2-D2 Sisu-Lippo 2-9

14:00 Sijat 7-8 TohU-Sisu 19-5

15:00 Sijat 5-6 OuHu-Lippo 6-9

Kataja1:

8:00 Lohko C: Lohkovälierä KeKi-Sisu 9-10

9:00 Lohko C: Lohkovälierä ViVe-KPK 12-11

10:00 Lohko C: Lohkosijat 1-2 Sisu-ViVe 10-13

11:00 Lohko C: Lohkosijat 3-4 KeKi-KPK 19-18

12:00 Välierä A3-B3 KiimU-YP-J 03 20-17

13:00 Välierä C3-D3 KeKi-RePi 20-13

14:00 Sijat 11-12 YP-J 03-RePi 18-13

15:00 Sijat 9-10 KiimU-KeKi 13-15

Kataja2:

9:00 Lohko D: YPJ 02-RePi 27-5

10:00 Lohko D: Lippo-YPJ 02 9-19

11:00 Lohko D: RePi-Lippo 6-8

13:00 A4-B4 NiPe-Kuula 12-13

14:00 B4-C4 Kuula-KPK 13-11

15:00 C4-A4 KPK-NiPe 7-12

Lopputulokset:

1. Ylihärmän Pesis-Junkkarit -02

2. Pattijoen Urheilijat juniorit

3. Muhoksen Pallo-Salamat

4. Vimpelin Veto

5. Oulun Lippo-juniorit

6. Oulaisten Huima

7. Toholammin Urheilijat

8. Sievin Sisu

9. Kempeleen Kiri

10. Kiimingin Urheilijat

11. Ylihärmän Pesis-Junkkarit -03

12. Reisjärven Pilke

13. Ylivieskan Kuula

14. Nivala Pesis

15. Kajaanin Pallokerho

D-tytöt: Lohko A: Ylihärmän Pesis-Junkkarit, Ylivieskan Kuula, Pattijoen Urheilijat juniorit, Oulaisten Huima Lohko B: Kempeleen Kiri Blue, Halsuan Toivo, Oulun Lippo-juniorit Sininen Lohko C: Reisjärven Pilke, Oulun Lippo-juniorit Valkoinen, Kempeleen Kiri D2

Jokiranta1:

9:00 Lohko A: Lohkovälierä Kuula-PattU 7-20

10:00 Lohko A: Lohkovälierä YP-J-OuHu 7-12

11:00 Lohko A: Lohkosijat 1-2 PattU-OuHu 12-23

12:00 Lohko A: Lohkosijat 3-4 Kuula-YP-J 1-15

13:00 Välierä A1-B1 OuHu-KeKi Blue 2-21

14:00 Välierä A2-C1 PattU-Lippo Valkoinen 2-15

15:00 Sijat 3-4 OuHu-PattU 11-10

16:00 Sijat 1-2 Lippo Valkoinen-KeKi Blue 4-15

Jokiranta2:

9:00 Lohko B: HalTo-KeKi Blue 1-13

10:00 Lohko B: KeKi Blue-Lippo Sininen 30-0

11:00 Lohko B: Lippo Sininen-HalTo 5-12

13:00 B2-C2 HalTo-KeKi D2 4-5

14:00 A3-B2 YP-J-HalTo 10-15

15:00 C2-A3 KeKi D2-YP-J 6-25

Kivioja:

9:00 Lohko C: RePi-KeKi D2 7-8

10:00 Lohko C: KeKi D2-Lippo Valkoinen 1-24

11:00 Lohko C: Lippo Valkoinen-RePi 22-2

13:00 B3-C3 Lippo Sininen-RePi 7-7

14:00 C3-A4 RePi-Kuula 7-6

15:00 A4-B3 Kuula-Lippo Sininen 11-10

Lopputulokset:

1. Kempeleen Kiri Blue

2. Oulun Lippo-juniorit Valkoinen

3. Oulaisten Huima

4. Pattijoen Urheilijat juniorit

5. Ylihärmän Pesis-Junkkarit

6. Halsuan Toivo

7. Kempeleen Kiri D2

8. Reisjärven Pilke

9. Ylivieskan Kuula

10. Oulun Lippo-juniorit Sininen

D-pojat: Lohko A: Reisjärven Pilke, Pattijoen Urheilijat juniorit, Kempeleen Kiri Blue, Ylivieskan Kuula 1 Lohko B: Kannuksen Ura, Kempeleen Kiri White, Ylivieskan Kuula 2

Suvanto:

8:00 Lohko A: Lohkovälierä Kuula 1-PattU 2-4

9:00 Lohko A: Lohkovälierä RePi-KeKi Blue 17-1

10:00 Alkulohkon A sijat 1-2 PattU-RePi 21-1

11:00 Alkulohkon A sijat 3-4 Kuula 1-KeKi Blue 19-0

12:00 Välierä B1-A2 Ura-RePi 10-2

13:15 Sijat 3-4 RePi-PattU 1-10

14:15 Sijat 1-2 Kuula 2-Ura 14-3

Kataja:

8:00 Lohko B: Kuula 2-Ura 4-6

9:00 Lohko B: Ura-KeKi White 8-3

10:00 Lohko B: KeKi White-Kuula 2 2-7

12:00 Välierä A1-B2 PattU-Kuula 2 5-11

13:00 Sijat 5-7 B3-A4 KeKi White-KeKi Blue 12-1

14:00 Sijat 5-7 A3-B3 Kuula 1-KeKi White 6-3

15:00 Sijat 5-7 A4-A3 KeKi Blue-Kuula 1 0-18

Lopputulokset:

1. Ylivieskan Kuula 2

2. Kannuksen Ura

3. Pattijoen Urheilijat juniorit

4. Reisjärven Pilke

5. Ylivieskan Kuula 1

6. Kempeleen Kiri White

7. Kempeleen Kiri Blue

 Statiivi

_______________________________________________

KINGMEAL – KEVÄTTURNAUS 2013

 KingMeal

KingMeal – kevätturnaus järjestetään 18.-19.5.2013 Ylivieskassa. Tytöt ja G- ja F-juniorit pelaavat 18.päivä ja pojat 19.päivä. G- ja F-juniorit voivat olla sekajoukkueita.

Turnauksen säännöt

Tuomariohjelma

Kentät: Suvanto (Koskipuhdontie 28), Kataja (Katajantie 23), Jokiranta (Visalantie 5) ja Kivioja (Kiviojantie 16)

Ilmoittautuneet joukkueet 2.5.2013:

D-pojat: Lohko A:Kempeleen Kiri D1, Halsuan Toivo, Reisjärven Pilke, Lohko B:Pattijoen Urheilijat D2, Veteli Pesis, Ylivieskan Kuula.

Suvanto:

9:00 Halsua-Reisjärvi 25-0

10:15 Reisjärvi-Kempele 0-19

12:30 Kempele-Halsua 0-12

13:45 Kempele-Ylivieska (A2-B2) 2-18

15:00 Halsua-Veteli (A1-B1) 12-3

Kataja:

9:00 Ylivieska-Veteli 2-10

10:15 Veteli-Pattijoki 30-0

12:30 Pattijoki-Ylivieska 0-26

13:45 Reisjärvi-Pattijoki (A3-B3) 20-0

Lopputulokset:

1. Halsua

2. Veteli

3. Ylivieska

4. Kempele

5. Reisjärvi

6. Pattijoki

E-pojat: Kempeleen Kiri 2, Ylivieskan Kuula, Veteli Pesis, Kannuksen Ura, Oulaisten Huima

Jokiranta1:

9:00 Ylivieska-Kannus 29-2

10:00 Kannus-Kempele 3-9

11:00 Kempele-Veteli 2-20

13:00 Kempele-Ylivieska 11-14

14:00 Ylivieska-Veteli 6-6

Jokiranta2:

9:00 Veteli-Oulainen 20-4

10:00 Oulainen-Ylivieska 6-24

12:00 Kannus-Oulainen 6-19

13:00 Veteli-Kannus 17-1

14:00 Oulainen-Kempele 14-3

Lopputulokset:

1. Veteli

2. Ylivieska

3. Oulainen

4. Kempele

5. Kannus

D-tytöt: Lohko A:Kempeleen Kiri Blue, Nivala Pesis, Kiimingin Urheilijat, Lohko B:Alajärven Ankkurit, Ylivieskan Kuula, Pattijoen Urheilijat, Lohko C:Kajaanin Pallokerho, Reisjärven Pilke, Muhoksen Pallo-Salamat.

Jokiranta1:

9:00 Nivala-Kempele 5-10

10.00 Kiiminki-Nivala 12-2

11:00 Kempele-Kiiminki 12-4

13:00 Kempele-Alajärvi (A1-B1) 14-6

14:00 Alajärvi-Kajaani (B1-C1) 7-10

15:00 Kajaani-Kempele (C1-A1) 1-5

Jokiranta2:

9:00 Ylivieska-Pattijoki 2-27

10:00 Alajärvi-Ylivieska 9-3

11:00 Pattijoki-Alajärvi 6-11

13:00 Kiiminki-Pattijoki (A2-B2) 11-12

14:00 Pattijoki-Reisjärvi (B2-C2) 20-3

15.00 Reisjärvi-Kiiminki (C2-A2) 5-4

Kivioja:

9:00 Reisjärvi-Muhos 7-6

10:00 Kajaani-Reisjärvi 9-6

11:00 Muhos-Kajaani 4-6

13:00 Nivala-Ylivieska (A3-B3) 13-1

14:00 Ylivieska-Muhos (B3-C3) 9-12

15:00 Muhos-Nivala (C3-A3) 21-3

Lopputulokset:

1. Kempele

2. Kajaani

3. Alajärvi

4. Pattijoki

5. Reisjärvi

6. Kiiminki

7. Muhos

8. Nivala

9. Ylivieska

E-tytöt: Lohko A:Sievin Sisu, Kajaanin Pallokerho, Halsuan Toivo, Pattijoen Urheilijat, Lohko B:Ylivieskan Kuula, Muhoksen Pallo-Salamat, Kempeleen Kiri, Toholammin Urheilijat.

Suvanto1:

8:00 Halsua-Sievi 27-7

9:00 Kajaani-Pattijoki 15-17

10:00 Sievi-Kajaani 12-19

11:00 Pattijoki-Halsua 7-21

12:00 Sievi-Pattijoki 17-26

13:00 Halsua-Kajaani 15-9

14:15 Kajaani-Toholampi (A3-B3) 16-17

15:15 Halsua-Ylivieska (A1-B1) 13-14

Suvanto2:

8:00 Ylivieska-Toholampi 6-6

9:00 Muhos-Kempele 14-3

10:00 Kempele-Toholampi 4-10

11:00 Muhos-Ylivieska 10-11

12:00 Toholampi-Muhos 10-26

13:00 Ylivieska-Kempele 14-13

14:15 Sievi-Kempele (A4-B4) 13-18

15:15 Pattijoki-Muhos (A2-B2) 4-15

Lopputulokset:

1. Ylivieska

2. Halsua

3. Muhos

4. Pattijoki

5. Toholampi

6. Kajaani

7. Kempele

8. Sievi

F-pojat: Kannuksen Ura, Ylivieskan Kuula, Reisjärven Pilke, Pattijoen Urheilijat F04-pojat.

F-tytöt: Kempeleen Kiri, Ylivieskan Kuula, Veteli Pesis.

G-juniorit: Pattijoen Urheilijat G-pojat keltainen, Pattijoen Urheilijat G-pojat musta, Ylivieskan Kuula.

Kataja1:

9:00 Ylivieska Ftytöt-Veteli 4-24

10:00 Kempele Ftytöt-Pattijoki Gmusta 15-5

11:00 Pattijoki Gkeltainen-YlivieskaG 6-13

12:00 Kempele Ftytöt-Veteli 13-24

13:00 YlivieskaG-Pattijoki Gmusta 22-1

14:00 Veteli-YlivieskaG 31-4

15:00 Pattijoki Gkeltainen-Ylivieska Ftytöt 10-20

Kataja2:

9:00 Ylivieska Fpojat-Reisjärvi 11-7

10:00 Kannus-Pattijoki Fpojat 11-3

11:00 Pattijoki Fpojat-Ylivieska Fpojat 7-9

12:00 Reisjärvi-Kannus 5-20

13:00 Ylivieska Ftytöt-Kempele Ftytöt 7-6

14:00 Reisjärvi-Pattijoki Fpojat 8-11

15:00 Ylivieska Fpojat-Kannus 9-6

 

 

 

________________________________________________________________________________________

KUULAN KEVÄTTURNAUS 2012 

 

Ylivieskassa

  Helatorstaina 17.5. D-pojat ja E-pojat. Sunnuntaina 20.5. D-tytöt ja E-tytöt sekä F- ja G-juniorit.     Ajankohtaista: Kuulan Kevätturnaukseen osallistui yhteensä 41 joukkuetta. Helatorstaina E- ja D-poikien sarjoissa pelaa yhteensä 21 joukkuetta ja sunnuntaina E- ja D-tyttöjen sekä G- ja F-junioreiden sarjoissa on 20 joukkuetta. Tulokset sarjoittain löytyvät alla olevista linkeistä.   Ilmoittautuneet joukkueet sekä lopputulokset (7.5.2012): D-pojat lopputulokset Pattijoen Urheilijat D-98 Ylivieskan Kuula Kempeleen Kiri D1-tytöt Pattijoen Urheilijat D2-pojat Kannuksen Ura Siilinjärven Pesis Toholammin Urheilijat Veteli Pesis Alajärven Ankkurit Puuma Alajärven Ankkurit Pantterit Kempeleen Kiri D1-pojat D-tytöt lopputulokset Kempeleen Kiri D2 Ylivieskan Kuula Muhoksen Pallo-Salamat Nivala-Pesis Pattijoen Urheilijat D3 Kiimingin Urheilijat Kempeleen Kiri D3 Kajaanin Pallokerho Pyhäjärven Pohti E-pojat lopputulokset Kempeleen Kiri 2 Reisjärven Pilke Ylivieskan Kuula Pantterit Ylivieskan Kuula Tiikerit Alajärven Ankkurit -00 Alajärven Ankkurit -01 Halsuan Toivo Haapajärven Pesä-Kiilat Siilinjärven Pesis Sievin Sisu E-tytöt lopputulokset Kiimingin Urheilijat Ylivieskan Kuula Kempeleen Kiri E2-tytöt Alajärven Ankkurit Halsuan Toivo Oulaisten Huima Kajaanin Pallokerho Sievin Sisu F-ja G-juniorit lopputulokset Ylivieskan Kuula Sudet Ylivieskan Kuula Ketut Ylivieskan Kuula Ilvekset       ——————————————————————————————————————————————–

KUULAN KEVÄTTURNAUS 2011

 

Lauantaina 21.5.

D-tytöt ja D-pojat

Tulokset 2011 D-pojat ja D-tytöt Otteluohjelma D-pojat / D-tytöt

Sunnuntaina 22.5.

E-tytöt, E-pojat ja F-juniorit

Tulokset E-pojat, E-tytöt ja F-pojat Otteluohjelma E-pojat / E-tytöt / F-juniorit   —————————————————————————————————————————————–

Tulokset 2010

D-pojat sarjataulukko 1. SiiPe 2. VäVi 3. Lippo 4. Kiri 1 5. Kuula 6. HP-K 7. PyPo 8. YP-J 9. Kiri 2

E-pojat: 1. KeKi 2. Ha-Ve 3. Kuula 4. PyPo

F-juniorit: KeKi – OuHu 17 – 4 OuHu – Kuula/Pantterit 7 – 19 Kuula/Tiikerit – KeKi 11 – 7 KeKi – Kuula/Pantterit 7 – 2 OuHu – Kuula/Tiikerit 5 – 18

D-tytöt sarjataulukko 1. KeKi 2. OuHu 3. Kuula 4. YP-J 5. SiiPe mustat 6. SiiPe keltaiset 7. Lippo 8. PyPo 9. HP-K 10. SiSu

E-tytöt: 1. Lippo 2. KeKi 1 3. KeKi 2 4. KiimU 5. KPK 6. Kuula 7. MuPs 8. PyPo 9. NiPe ————————————————————————————————————————————————-

KUULAN KEVÄTTURNAUS 2009

 

21.5.2009

G-jun, F-jun, E-tytöt ja E-pojat

Lopputulokset

23.5.2009

D-tytöt ja D-pojat

Lopputulokset