Kalajokilaakson iltarastien TULOKSET 7.5.2019
7.5.2019 21:53 Uutiset / Pääsivusto


Huom: onko rahapussi kadoksissa? Voi tiedustella Urheilu ja Lelusta tuntomerkkejä vastaan!

Väliajat:

Kalajokilaakson iltarastien VÄLIAJAT 7.5.2019.html


Lopputulokset:

Rata A

(Lähti: 41, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sauli Päivärintä              Nis                                36:48          
   2. Vähäsöyrinki Erkki            Nis                                37:29    +00:41
   3. Isokoski Teppo                KoS                                37:32    +00:44
   4. Markku Isokoski               Pelpo                              37:49    +01:01
   5. Ruuttula Juho                 Sisu                               39:10    +02:22
   6. Matti Myllylahti              YK                                 39:31    +02:43
   7. Jarmo Nivala                  YK                                 40:03    +03:15
   8. Tiainen Hannu                 NiS                                40:45    +03:57
   9. Jylkkä Miro                   YK                                 41:00    +04:12
  10. Brax Ville-Petteri            YlivKu                             41:11    +04:23
  11. Männisto Joona                OuHu                               43:00    +06:12
  12. Jylkkä Marko                  YK                                 44:11    +07:23
  12. Tianen Pietu                  Nis                                44:11    +07:23
  14. Uusivirta Ville               NiS                                44:54    +08:06
  15. Hautakoski Jarkko             YlivKu                             45:19    +08:31
  16. Uusivirta Yrjö                NivU                               46:01    +09:13
  17. Alasuvanto Matti              KaJu                               46:11    +09:23
  18. Miikka Annunen                NiS                                46:16    +09:28
  19. Lassila Reetta                HS                                 46:32    +09:44
  20. Niskanen Tapani               YK                                 47:35    +10:47
  21. Alasuvanto Mikko              KaJu                               47:53    +11:05
  22. Paaso Kaapo                   SievSi                             48:47    +11:59
  23. Tiitto Katariina              RasTiimi                           48:49    +12:01
  24. Piispanen Reima               HaapavU                            50:49    +14:01
  25. Tiitto Johanna                RasTiimi                           51:11    +14:23
  26. Jussila Raimo                 HaapavU                            51:56    +15:08
  27. Lassila Päivi                 RasTiimi                           52:21    +15:33
  28. Kokkoniemi Tero               RasTiimi                           53:16    +16:28
  29. Jääskeläinen Aino-Maria       RasTiimi                           53:23    +16:35
  30. Timo Poikkimäki               Nis                                54:07    +17:19
  31. Knuuti Pirjo                  Nis                                55:55    +19:07
  31. Strömmer Matti                YlivKu                             55:55    +19:07
  33. Tölli Aapo                    Nivala                             58:43    +21:55
  34. Jaakola Juhani                YK                                 59:32    +22:44
  35. Lauri Hyväri                  ylivieska                        1:00:54    +24:06
  36. Rättyä Mikko                                                   1:01:45    +24:57
  37. Mikko Tanskala                Salre                            1:03:29    +26:41
  38. Oja Jorma                     NiS                              1:07:02    +30:14
  39. Kari Allonen                  Nis                              1:25:57    +49:09
  40. Meriläinen Timo               NiS                              1:26:09    +49:21
ilman aikaa 1      

Rata B

(Lähti: 41, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Immonen Arttu                 YlivKu                             37:11          
   2. Törmikoski Tiina              SiSe                               40:55    +03:44
   3. Jylkkä Markku                 YlivKu                             42:56    +05:45
   4. Hautala Heikki                NiS                                43:27    +06:16
   5. Löytynoja Leena               KaJu                               43:37    +06:26
   6. Marjakangas Kari              YK                                 45:35    +08:24
   7. Piia Laitala                  Kaju                               45:50    +08:39
   8. Toni Jumeri                   Ouhu                               46:32    +09:21
   9. Liinu Tiainen                 Nis                                46:55    +09:44
  10. Rättyä Atte                   YlivKu                             47:35    +10:24
  11. Saarenpää Matti               SievSi                             48:24    +11:13
  12. Terho Ojanperä                YK                                 49:32    +12:21
  13. Mäkelä Timo                   YlivKu                             50:31    +13:20
  14. Päivärinta Eero               NiS                                50:37    +13:26
  15. Marjo Hannula                 Rastiimi                           51:07    +13:56
  16. Anna-Maija Kontio             ylivieska                          51:20    +14:09
  17. Asko Mäkelä                   Ouhu                               52:10    +14:59
  18. Arto Huhtanen                 YK                                 52:45    +15:34
  19. Samuli Vähäsöyrinki           Nis                                53:17    +16:06
  20. Kalle Luhtasela               ylivieska                          54:07    +16:56
  21. Piispanen Eija                HaapavU                            54:30    +17:19
  22. Mäkikangas Martti             NiS                                54:55    +17:44
  23. Pelkonen Veijo                PelPo                              56:28    +19:17
  24. Noora Pääkkölä                Oulainen                           56:53    +19:42
  25. Hannus Ilari                  OTaru                              57:58    +20:47
  26. Yliniemi Kaisa                Nis                              1:02:18    +25:07
  27. Olli Tiitto                   Rastiimi                         1:04:49    +27:38
  28. Alasuvanto Timo               Kaju                             1:05:00    +27:49
  29. Mäkikangas Kaija              Nis                              1:06:53    +29:42
  30. Anna-Kaisa Saari              YK                               1:11:53    +34:42
  31. Tommi Hietala                 YK                               1:14:58    +37:47
  32. Annunen Enni                  NiS                              1:16:22    +39:11
  33. Risto Lassila                 Rastiimi                         1:18:02    +40:51
  34. Eeva-Liisa Tanskala           Salre                            1:34:29    +57:18
  35. Heli Salo                     Kalajoki                         1:36:18    +59:07
  36. Uusivirta Asta                NivU                             1:43:11  +1:06:00
  37. Kaija,Juha Partanen           HAU                              1:43:31  +1:06:20
  38. Simonen Hannu                                                  1:47:12  +1:10:01
ilman aikaa 3     

Rata B-LYHYT

(Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kaapo Paaso                   Sisu                               33:38          
   2. Päivi Törmikoski              Sise                               38:37    +04:59
   3. Kestilä Karoliina             Sise                               42:38    +09:00
   4. Hietaharju Anssi              O-taru                             43:47    +10:09
   5. Hannu Anttila                 Salre                              50:13    +16:35
   6. Jokela Vesa                   NiS                                50:38    +17:00
   7. Korhonen Eero                 RasTiimi                           52:27    +18:49
   8. Milja Laukka                  Haapavesi                          52:41    +19:03
   9. Jylänki Sanna                 HAU                                52:54    +19:16
  10. Aakko Piia                    HAU                                53:04    +19:26
  11. Niskanen Erkki                SievSi                             54:17    +20:39
  12. Timo Sipilä                   Outa                               54:21    +20:43
  13. Mikkilä Mauno                 NIS                                54:52    +21:14
  14. Tiitto EIla                   RasTiimi                           55:20    +21:42
  15. Karstunen Rauni               HaapavU                            57:03    +23:25
  16. Alena Ryda                    Rastiimi                           59:41    +26:03
  17. Heli Alakangas                Sievi                            1:07:46    +34:08
  18. Tiina Partanen                AV                               1:09:02    +35:24
  19. Atte Huhtanen                 YK                               1:09:36    +35:58
  20. Sari Ylitalo                  YK                               1:15:30    +41:52
  21. Kallio Otto                   Ylivieskan latu                  1:23:46    +50:08

Rata C

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jami Sipilä                   YK                                 17:05          
   2. Perttu Immonen                YK                                 20:09    +03:04
   3. Ilmari Kokkoniemi             Rastiimi                           22:03    +04:58
   4. Alasaari Anu                  NiS                                22:06    +05:01
   5. Hilla Jumeri                  Ouhu                               23:03    +05:58
   5. Ella Jumeri                   Ouhu                               23:03    +05:58
   7. Jylkkä Miko                   YlivKu                             23:56    +06:51
   8. Olga Kallio                   ylivieskan latu                    30:22    +13:17
   9. Pihlajamaa Marjaana           nivala                             36:57    +19:52
  10. Isokääntä Timo                YlivKu                             43:39    +26:34
   ilman aikaa 2       

Rata TR

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sipilä Jami                   YlivKu                             13:24          
   2. Sipilä Tino                   YlivKu                             14:51    +01:27
   3. Olga Kallio                   Ylivieskan Latu                    28:16    +14:52
   4. Roosa-Marja Viitamaa          ylivieska                          30:29    +17:05
   5. Hannula Ville                 Rastiimi                           37:59    +24:35
   6. Heikki Saari                  YK                                 39:02    +25:38
   7. Mirka Saari                   YK                                 39:13    +25:49
   8. Milja Niskanen/Enna Rimpioja  YK                                 43:50    +30:26
  ilman aikaa 2          

Rata RR

(Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jami Sipilä                   YK                                 08:21          
   2. Kneckt Sara                   YlivKu                             11:33    +03:12
   3. Anne Kivimaa                  Alavieska                          13:19    +04:58
   3. Ari Kivimaa                   Alavieska                          13:19    +04:58
   3. Anssi Kivimaa                 Alavieska                          13:19    +04:58
   6. Vähäsöyrinki Jonne            NiS                                13:53    +05:32
   7. Kokkoniemi Pauli              RasTiimi                           14:48    +06:27
   8. Hannula Anni                  RasTiimi                           15:58    +07:37
   9. Saku Alasuvanto               Kaju                               16:03    +07:42
  10. Myllylahti Saaga              YK                                 16:20    +07:59
  11. Kokkoniemi Paavo                                                 16:21    +08:00
  12. Viljami Knuuti                Nis                                17:16    +08:55
  13. Julia Knuuti                                                     17:49    +09:28
  14. Uusivira Oskari+muut          NiS                                17:55    +09:34
  15. Hannula Sofia                 RasTiimi                           17:58    +09:37
  16. Savela Kasperi                YlivKu                             18:34    +10:13
  17. Savela Salli                  YlivKu                             18:43    +10:22
  18. Alasuvanto Milla              KaJu                               22:13    +13:52
  19. Petrus Niskanen/Elja,Antton RimpiojaYK                                 22:56    +14:35
  20. Vaahtera Aleksi               YlivKu                             23:16    +14:55
  21. Niko Niemi                    YK                                 25:00    +16:39
  22. Kasperi Huuha                 NiS                                25:12    +16:51
  23. Jere Sorvisto                 YK                                 25:24    +17:03
  24. Oliver Rutanen                YK                                 25:30    +17:09
  25. Anni Ylitalo                  YK                                 29:07    +20:46
  26. Manu Alasuvanto               Kaju                               31:01    +22:40
  27. Sylvi Annunen                 Nis                                31:13    +22:52
  27. Elena Annunen                 Nis                                31:13    +22:52
  29. Lauri Löytynoja               YK                                 31:23    +23:02
  30. Sulo,Emmi,Joona Halmetoja     Ylivieska                          35:29    +27:08
  31. Viljami,Lilja,Lauri,Vanamo NiemeläYlivieska                          36:31    +28:10
  32. Frans,Aku,Tuulikki,Neea SorvistoYlivieska                          37:23    +29:02
  33. Viljami Manninen              Ylivieska                          40:43    +32:22
  34. Topias Isokoski               Nis                                44:25    +36:04
ilman aikaa 2




   
Lisää uutisia
Suunnistus
«  Joulukuu   »
Kategoriat