Kalajokilaakson iltarastien tulokset ja väliajat 24.9.2019
25.9.2019 18:43 Uutiset / Pääsivusto

VÄLIAJAT Kalajokilaakson iltarastit 24.9.2019

A-rata
(Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sauli Päivärinta 40:08
2. Tianen Pietu Nis 43:11 +03:03
3. Isokoski Teppo KoS 43:59 +03:51
4. Tiainen Hannu NiS 45:18 +05:10
5. Jylkkä Marko YK 47:11 +07:03
6. Nivala Jarmo YK 47:49 +07:41
7. Niemelä Mikko - 49:49 +09:41
8. Löytynoja Janne YK 52:42 +12:34
9. Niskanen Tapani YK 53:33 +13:25
10. Rantanen Miika - 54:43 +14:35
11. Tiitto Johanna RasTiimi 56:31 +16:23
12. Junttila Tuomo RasTiimi 1:00:14 +20:06
13. Tölli Aapo Nivala 1:03:13 +23:05
14. Perkkiö Hanna YlivKu 1:04:35 +24:27
15. Lassila Päivi RasTiimi 1:05:29 +25:21
16. Riipinen Markku Apilatien s 1:10:13 +30:05
17. Allonen Kari Nis 1:44:04 +1:03:56
18. Asunmaa Hannu NiS 1:44:19 +1:04:11
19. Meriläinen Timo NiS 1:44:21 +1:04:13
yksi ilman aikaa

B-rata
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Antti Isokääntä YK 38:12
2. Taanila Mauno NiS 42:39 +04:27
3. Hautala Heikki NiS 43:19 +05:07
4. Päivärinta Eero NiS 49:11 +10:59
5. Yliniitty Sami O-Taru 50:28 +12:16
6. Ahlholm Kari NiS 54:14 +16:02
7. Aaro Hautamäki 55:25 +17:13
8. Hannus Ilari OTaru 57:48 +19:36
9. Taanila Sisko NiS 1:00:13 +22:01
10. Hietaharju Anssi OTaru 1:00:38 +22:26
11. Strömmer Matti YlivKu 1:02:14 +24:02
12. Yliniemi Kaisa Nis 1:03:25 +25:13
13. Ekdahl Annikka YK 1:12:16 +34:04
14. (nimetön) ylivieska 1:35:33 +57:21

B-lyhyt
(Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Ilkka Sillapää YKV 26:38
2. Hannu Anttila Salre 31:03 +04:25
3. Kukkola Martti OuHu 33:43 +07:05
4. Korhonen Eero RasTiimi 33:53 +07:15
5. Heikkilä Niina YK 34:35 +07:57
6. Mikkilä Mauno NIS 35:18 +08:40
7. Tiitto EIla RasTiimi 35:54 +09:16
8. Jokela Vesa NiS 37:00 +10:22
9. Alasaari Anu NiS 40:12 +13:34
10. Kallio Otto Ylivieskan latu 40:50 +14:12
11. Kallio Veikko OuHu 42:00 +15:22
12. Ketola Pirjo 52:40 +26:02
13. Kumara Pentti SS 57:11 +30:33
14. Yliniitty Tuomas Sanni 57:58 +31:20
15. Kaltiainen Anu YlivKu 1:00:57 +34:19
16. Jyrkinen Anu 1:04:55 +38:17
17. Hannes Seppälä 1:06:45 +40:07

C-rata
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sorvisto Maria - 28:43
2. Järvi Pekka NiS 31:44 +03:01
3. Savolainen Tuula 32:56 +04:13
4. Isokääntä Timo YlivKu 42:31 +13:48
5. Mikkilä Ritva NiS 47:35 +18:52
6. Kallio Olga KiimU 1:09:52 +41:09
7. Ylitalo Anni YK 1:11:32 +42:49

Rastireitti
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Weeti Isokääntä 22:11
2. Markus Parttimaa 22:36 +00:25
3. Jere Sorvisto 29:32 +07:21


   
Lisää uutisia
Suunnistus
«  Joulukuu   »
Kategoriat