Kuulalle valittiin ensimmäistä kertaa kunniajäsenet
20.7.2016 11:09 Uutiset / Seuran etusivu

Kunniajäsenet ovat tukeneet seuraa eritavoin vuosikymmeniä.

Ylivieskan Kuula palkitsi ensimmäiset kunniajäsenensä koko historiansa aikana.

Kunniajäseneksi valittiin henkilöitä, jotka ovat tukeneet, urheilleet, talkoilleet jne. vuosikymmenien ajan seurassamme. Ikäraja on myös kunniajäsenillä 70-vuotta. Ylivieskan Kuualalta löytyy yksi kunniapuheenjohtaja, joka on Seppo Salopuro.

Ylivieskan Kuulalla on jatkossa tarkoitus palkita kunniajäseniä seuran täyttäessä viisi- tai kymmenvuosia.

Ylivieskan kunniajäseniä ovat:

Erkki Jämsä, Kerttu Similä, Juhani Perkkiö, Kauko Kallunki, Tarmo Ängeslevä, Vesa Niskanen, Markku Huuhtanen, Erkki Kokkoniemi, Rauno Lund, Uolevi Palola, Aulis Lehto, Taisto Kontio, Erkki Leppikangas, Eino Ruottinen, Samuli Haapakoski, Kalle Virtanen, Veikko Leppilampi, Veikko Pirttikoski, Kalervo Prittinen, Sinikka Perkkiö, Esko Perkkiö, Jouko Aspholm, Sirkka Marjamaa, Kaarina Moilanen, Asko Anttila, Paavo Lempinen, Martti Pahkala, Antero Savola, Ahti Marjakangas, Tapio Vähäkangas ja Unto Haanpää.

Kunniajäsenet pääsevät Kuulan kaikkiin tapahtumiin ja otteluihin kunniajäsenkortilla veloituksetta.   
Lisää uutisia
Ylivieskan Kuula
«  Huhtikuu   »
Kategoriat