Mikkelin Kilpa-Veikot luovuttivat viestikapulan Ylivieskan Kuulalle
14.9.2018 13:34 Uutiset / Seuran etusivu

Tulevana vuonna järjestetään yleisurheilun SM -viestikilpailut Ylivieskassa.

Tämän vuoden SM-viestin järjestäjä Mikkelin Kilpa-Veikot luovuttivat SM-kisojen viestikapulan Ylivieskan Kuulalle sunnuntaina 9.9.2018 Mikkelin SM-viesteissä. Mikkelin kisoihin voi käydä tutustumassa sivuilla https://www.sm-viestit2018.fi/

Ylivieskan kilpailupäivä varmistuu tiistaina 18.9.2018.

Mikkelissä seuran puolesta tutustumassa kilpailuihin oli puheenjohtaja Kari Yli-Hallila, toiminnanjohtaja Krista Palola, sekä seuran puuhamiehiin kuuluvat Väinö Haapakoski, Hannu Mattila ja Asko Polvi.

Kuvassa: Mikkelin SM-viestien pääsihteeri Milla-Mari Putkonen, järjestelytoimikunnan pj. Juha Putkonen, sekä kilpailunjohtaja Jussi Rikkinen. Ylivieskan Kuulalta kapulaa vastaanottaa seuran puheenjohtaja Kari Yli-Hallila, Asko Polvi ja Väinö Haapakoski.


   
Lisää uutisia
Ylivieskan Kuula
«  Huhtikuu   »
Kategoriat